Adwokat Poznań

Rynek usług prawnych jest dość bogaty. Kancelaria adwokacka jednak nie zawsze oznacza to samo. Różni usługodawcy mają na koncie odmienną ilość wygranych i przegranych spraw oraz – co równie ważne – są to sprawy o innym profilu. Co za tym idzie, możemy trafić do prawnika, który doskonale orientuje się w danym temacie i ma na koncie wiele sukcesów lub do kogoś, kto musiałby dopiero poznać ten obszar prawa, a w dodatku nie był do tej pory zbyt skuteczny. Wniosek z tego taki, że potrzebny jest nam przede wszystkim wyspecjalizowany adwokat. Poznań proponuje dość bogatą ofertę kancelarii adwokackich – wystarczy przejrzeć internetowe katalogi firm czy użyć wyszukiwarki internetowej, by to potwierdzić.

Wśród nich postarajmy się wybrać takiego, który jest dobrze zorientowany w interesującej nas kwestii. Na kompetencję adwokata w danym zakresie może wpływać kilka czynników. Pierwszym z nich jest uzyskane wykształcenie i specjalizacja. Na studiach prawniczych, podobnie jak na innych kierunkach, absolwenci uzyskują tytuły wraz ze specjalizacją. Oznacza to, że w ramach edukacji dany usługodawca mógł dogłębnie poznać obszar prawa, który nas dotyczy. Każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia z prawem w praktyce, wie, że nawet drobny zapis może zupełnie zmienić losy sprawy.

Adwokat Piotr Mikołajczak, który specjalizuje się w innej dziedzinie niż nasza, może nie wiedzieć o istnieniu pewnych szczegółowych przepisów. Co za tym idzie, specjalizacja znacząco sprzyja skuteczności. Po drugie, specjalizacja może oznaczać również, że dana kancelaria zajmuje się głównie sprawami o określonym charakterze. Co za tym idzie, nasz adwokat zna precedens, wie do jakich przepisów się odwołać, by działać efektywniej. Wówczas nie tylko mamy większą szansę na wygranie sprawy, ale również wynik jest bardziej przewidywalny, tzn. wcześniej spekulacje odnośnie przyszłych losów sprawy mają większe szansę na spełnienie.

A mówiąc prościej: jeśli ktoś, kto brał udział w setkach spraw podobnych do naszej mówi nam, jak prawdopodobnie potoczy się postępowania, jest duza szansa na to, że tak właśnie będzie.