Kancelaria adwoakacka Poznań

Gdy nasza firma właśnie ubiega się o odszkodowanie lub dochodzi innych roszczeń, które mogą w razie wygranej wpłynąć na sytuację finansową przedsiębiorstwa – liczymy, rzecz jasna, na jak największą kwotę. Co za tym idzie, udajemy się do doświadczonego i wykwalifikowanego prawnika, który pomoże nam odnieść sukces w sprawie. Zanim nawiążemy ścisła współpracę, pracownik kancelarii wyjaśni nam, jak mniej więcej będą wyglądały kolejne kroki, na co możemy liczyć i czego raczej nie uda nam się uzyskać.

Niestety, prawnicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, co chcemy osiągnąć i że liczymy na duże pieniądze. Część usługodawców może wobec tego – niczym posłowie w kampanii wyborczej – obiecywać nam ogromne kwoty, aby skusić do skorzystania z usług danej kancelarii. Dlatego do podobnych obietnic warto podejść z profesjonalnym dystansem.

www.wolontariat2011.pl Paweł Grzybowski komornik kraków nowa huta prowadzi licytacje

Jak zachowa się rzetelna kancelaria? Poznań oferuje ich wiele, więc warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, by nawiązać współpracę z tą właściwa. Jeśli chodzi o obietnice dotyczące wygranej, prawnik raczej nie powinien obiecywać nam zbyt wiele. Czy może trafniej byłoby powiedzieć – nie powinien zapewniać nas o wygranej.

Jeśli osoba, z którą rozmawiamy na temat współpracy poda konkretne kwoty, które możemy uzyskać nie musi to być jeszcze sygnał do tego, by wyjść i nigdy nie skorzystać z usług kancelarii. Prawnik, który zajmował się podobnymi sprawami do naszej, często wie, jak można w przybliżeniu szacować kwotę, którą przyzna nam sąd i jak duże jest prawdopodobieństwo wygranej. W związku z tym podanie potencjalnych, konkretnych korzyści nie musi być próbą „naciągania” klienta na skorzystanie z usług.

Warto jednak zauważyć, że mówimy tutaj o szacunkach oraz prawdopodobieństwie. Rzetelny prawnik nigdy nie powie nam, że na pewno uzyskamy zamierzony i efekt, i że na pewno dostaniemy kwotę o wskazanej wysokości. Jeśli słyszymy podobne zapewnienia, lepiej zastanówmy się nad skorzystaniem z usług innej kancelarii – nawet jeżeli tutaj obiecują nam mniejszą kwotę w przypadku wygranej i nie wieszczą aż tak dużych szans na sukces.