Prawnik poznań

Prawo jest potrzebne w każdym kraju i z założenia służy obywatelom. Niestety to właśnie przeciętni obywatele zwykle są grupą, która najmniej w przepisach się orientuje. Nic zresztą dziwnego. Lata tworzenia jurysdykcji zawsze prowadzą do tego, że powstają tysiące przepisów, w których niełatwo się odnaleźć. Spory ze sobą toczą czasem nawet doświadczeni prawnicy. Niektóre ustawy – też przygotowywane z udziałem prawników – odsyłane są do trybunału konstytucyjnego. To wszystko świadczy o tym, że prawo – choć konieczne – jest dziedziną trudną. Dlatego, gdy chcemy się wesprzeć na przepisach, by np.

www.e-bullterrier.pl Paweł Wróblewski LL.M. porady prawne gorzów ul. Słowiańska 57

uzyskać odszkodowanie czy ukarać kogoś nieprzychylnego, przyda nam się dobry prawnik. Poznań, podobnie jak inne duże polskie miasta, daje dostęp do wielu kancelarii. Jednym z powodów, dla których warto się do takiej firmy udać, są porady prawne. Co dokładnie oznacza to pojęcie? Jest to usługa kancelarii prawniczej, z której może skorzystać każdy obywatel naszego kraju. Najprościej mówiąc, porada to po prostu fachowa pomoc prawnika. Gdy nie jesteś pewien jak działać i czy prawo będzie „po Twojej stronie”, możesz skontaktować się z kancelarią. Udzielając porady prawnik stara się przedstawić zagadnienie w maksymalnie prosty sposób i wskazuje konkretne rozwiązanie. Pod tym względem porada różni się od opinii prawniczej.

Ta druga oznacza bowiem szeroką wypowiedź prawnika na temat naszej sprawy. O opinię warto poprosić głownie wtedy, gdy sprawa ma duże znaczenie, np. dla funkcjonowania naszej firmy. Warto dodać, że sam kontakt czy nawet wizyta w biurze prawniczym nie oznacza jeszcze, że właśnie udzielono nam porady w profesjonalnym rozumieniu tego słowa. Innymi słowy, wizyta u prawnika to nie wizyta u dentysty. Nie zapłacimy tam przy każdym kontakcie, a dopiero wtedy, gdy zawrzemy umowę, że prawnik przeanalizuje naszą sprawę i wskaże właściwe rozwiązanie. A skoro już o kosztach mowa, to warto dodać, że pomoc prawnika, choć kosztowna, to jednak ostatecznie może doprowadzić do korzystnego rozwiązania – również z punktu widzenia kosztów. Przegrana sprawa w sądzie czy decyzja podjęta na podstawie nieprawidłowych przesłanek mogą okazać się o wiele droższe.